Yeni Müfredat Onaylandı! Tokat’ta Hangi Sınıflarda ve Ne Zaman Başlayacak?

Yeni Müfredat Onaylandı! Tokat’ta Hangi Sınıflarda ve Ne Zaman Başlayacak?

ABONE OL
28 Mayıs 2024, 06:38:10

Milli Eğitim Bakanlığı, Yeni Müfredatı Onayladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Yeni Müfredat Taslağını Kamuoyuyla Paylaştı

Milli Eğitim Bakanlığı uzun bir süredir üzerinde çalışılan yeni müfredat taslağını kamuoyuna sundu. Ardından Talim Terbiye Kurulu'nun onayının ardından Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de yeni müfredatı onayladı. "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" kapsamında hazırlanan yeni müfredat, gelecek eğitim-öğretim döneminden itibaren kademeli olarak uygulanmaya başlanacak.

Müfredat Programları Kamuoyuna Sunuldu

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 9 dersin öğretim programı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 10 dersin öğretim programı ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 7 dersin öğretim programı 26 Nisan'da kamuoyunun görüş ve önerilerine açıldı. 10 Mayıs tarihine kadar süren süreçte 67 bin 284 görüş ve öneri iletilmiş oldu.

Yeni Müfredat Değerlendirme Sürecinden Geçti

"Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" için iletilen görüş ve önerilerin öğretim programlarına yansıtılması amacıyla ilgili komisyonlar gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra yeni müfredat Talim ve Terbiye Kurulu'nun onayına sunuldu. Öğretmenlerden 38 bin 865 görüş ve öneri alınırken, sivil toplum kuruluşları ve diğer paydaşlardan ise 28 bin 419 görüş bildirildi.

Müfredatın Uygulanması ve Erişim

Yeni müfredat, gelecek eğitim-öğretim döneminde okul öncesi, ilkokul 1. sınıf, ortaokul 5. sınıf ve lise 9. sınıftan başlayarak kademeli olarak uygulanacak. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni müfredatı onayladıktan sonra "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" müfredatına "https://mufredat.meb.gov.tr" adresinden erişilebileceği duyuruldu. Tokat'ta da söz konusu sınıflarda yeni müfredat hayata geçirilecek.

Keşfetmeye Devam Edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir