Ankara’da öğretmenlere 3 Bakanlı ziyaret

Ankara’da öğretmenlere 3 Bakanlı ziyaret

ABONE OL
28 Mayıs 2024, 04:38:10

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Bakanlar Okulu Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Beraberindekilerden Ankara Atatürk Lisesi'ne Ziyaret

Ankara'da gerçekleşen ziyarette, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başta olmak üzere Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Atatürk Lisesi'ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında bayrak törenine katılan Yılmaz ve beraberindekiler, öğrencilerle buluşarak sohbet etti. Ayrıca öğretmenler odasında da öğretmenlerle bir araya geldiler.

Öğretmenlere Yönelik Şiddeti Önleyecek Kanun Tasarısı Hakkında Açıklama

Ziyaret sonrasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, eğitim camiasına yönelik şiddeti ülkenin geleceğine yapılan bir saldırı olarak nitelendirerek kınadıklarını belirtti. Ayrıca İstanbul'da odasında silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden eğitimci İbrahim Oktugan'a Allah'tan rahmet diledi. Yılmaz, eğitmenlerin yanı sıra öğrencilere geleceği hazırlayan bu öğretmenlerin, toplumda şiddeti değil şefkati inşa ettiğini vurgulayarak, eğitimin şiddete başvurmadan sorunları çözebilen önemli bir faaliyet olduğunu ifade etti.

Özel Öğretim Kurumlarındaki Öğretmenleri de Kapsayan Yasa Tasarısı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, öğretmenlere yönelik şiddet olaylarını önlemeyi amaçlayan, faillere karşı caydırıcı cezaları içeren bir yasal düzenleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Taslak metnin, öğretmenlere karşı işlenen suçların tutuklama sebebi sayılmasını öngördüğünü belirtti. Ayrıca özel öğretim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin kamu görevlileriyle aynı şekilde korunmasının da teklif edilenler arasında yer aldığını dile getirdi. Tasarı, öğretmenlere karşı işlenen suçlara daha ağır cezalar öngörüyor ve bu suçlara yönelik cezaların yüzde 50 artırılarak verilmesini içeriyor.

Bu önemli tasarının, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine getirilerek değerlendirilmeye sunulacağı ifade edildi.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir