Tokat’ta İsrail Protestosu

Tokat’ta İsrail Protestosu

ABONE OL
30 Mayıs 2024, 06:09:01

Tokat Cumhuriyet Meydanı'nda İsrail Karşıtı Protesto

Tokat Emek ve Demokrasi Platformu İsrail'i Protesto Etti

Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen Tokat Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, İsrail'e karşı sloganlar atarak tepkilerini dile getirdi. KESK Tokat Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Ercan Özel, yaptığı açıklamada, İsrail'in uluslararası emperyalist güçlerden aldığı destekle insanlık suçu işlediğini ifade etti. Özel, İsrail ordusunun BM gözetimindeki Refah Kampı'na düzenlediği saldırıda onlarca insanın yaşamını yitirdiğini ve birçok kişinin yaralandığını belirtti.

İsrail'in Yürüttüğü Katliam

Eylemde katliamı lanetleyen Özel, yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara şifa dileyerek, İsrail'in silahsız ve sivil insanlara yönelik saldırılarını durdurması gerektiğini vurguladı. Uluslararası Adalet Divanı'nın, İsrail ordusunun Refah bölgesindeki operasyonlarını durdurma kararı aldığını hatırlatan Özel, İsrail'in insanlık değerlerini hiçe sayarak katliamlara devam edeceğine dikkat çekti.

Gazze'ye Yönelik Saldırılar Artıyor

Özel, İsrail ordusunun 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda, çoğunluğu çocuk ve kadın olan 36 binden fazla sivilin hayatını kaybettiğini ve 82 bine yakın insanın yaralandığını belirtti. Bu vahşete karşı seslerini yükselten platform üyeleri, İsrail'in saldırgan politikalarını kınayarak uluslararası kamuoyunu duyarlı olmaya davet etti.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir