Tokat’lı da Katılabiliyor! Kültür ve Turizm Bakanlığı 122 Memur Alımı Yapacak!

Tokat’lı da Katılabiliyor! Kültür ve Turizm Bakanlığı 122 Memur Alımı Yapacak!

ABONE OL
30 Mayıs 2024, 18:09:05

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 122 Memur Alımı: Başvuru Şartları ve Detaylar

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Farklı Şehirlerde İstihdam İçin Memur Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü, çeşitli şehirlerde istihdam edilmek üzere 122 memur alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Kamu kurumları, ihtiyaçları doğrultusunda personel alımlarını sürdürüyor. Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü, farklı şehirlerde görevlendirmek üzere 122 memur alımı yapacak.

Başvuru Şartları Neler?

Devlet Memurları Kanunu: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.

Güvenlik Soruşturması: Gerekli güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunun olumlu olması şarttır.

Genel ve Özel Nitelikler: Başvurunun son gününde aranan genel ve özel niteliklere sahip olmak ve bunu belgelemek gerekmektedir.

KPSS Şartı: 2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve özel şartlarda belirtilen puan türlerinden asgari puanı almış olmak gerekmektedir.

Yaş Şartı: Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, 35 yaşını geçmemiş olmak gerekmektedir (09.06.1989 ve sonrası doğumlu olanlar).

Sağlık Şartı: Görevini yapmaya engel vücut ve akıl sağlığı ile engeli bulunmamak gerekmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular, e-Devlet üzerinden Vakıflar Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet sitesi üzerinden 29/05/2024-09/06/2024 tarihleri arasında alınacaktır.

Kadro Dağılımı ve Alım Yapılacak Şehirler

Alım yapılacak şehirler ile ilgili detaylar ilan metninde yer almaktadır. Başvuruda bulunacak adayların, şartları dikkatlice inceleyerek uygun olup olmadıklarını kontrol etmeleri gerekmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü aracılığıyla gerçekleştirilecek olan bu alımlarla ülke genelinde çeşitli illerde istihdam yaratarak hizmet kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, belirtilen tarihler arasında başvurularını tamamlayabilirler. Alım yapılacak şehirler ve kadro dağılımı ilan metninde detaylarıyla belirtilmiştir.

Daha Fazlasını Keşfedin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir