Tasarruf Tedbirleri’ne Tokat Valiliği Hizmet Binası Takıldı Mı? Vali Hatipoğlu Açıkladı

Tasarruf Tedbirleri’ne Tokat Valiliği Hizmet Binası Takıldı Mı? Vali Hatipoğlu Açıkladı

ABONE OL
30 Mayıs 2024, 08:09:03

Tasarruf Tedbirleri: Tokat Valiliği Yenileniyor

Tasarruf Tedbirlerinin Etkisi: Yatırımlar Durakladı mı?

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıkladığı tasarruf tedbirleri, harcamaların kısılmasını ve acil durumlar dışında tüm yatırımların durdurulmasını beraberinde getirdi. Bu kapsamda, yıllardır birçok kamu dairesine ev sahipliği yapan Tokat Valiliği hizmet binası da yenilenme kararı aldı. Valilik binası, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunuyor ve depreme karşı dayanıksız olduğu gerekçesiyle yenileniyor.

Valilik Hizmet Binası Yenileniyor: Neler Değişecek?

Şubat ayında başlayan taşınma süreciyle birlikte, Valilik bünyesinde bulunan önemli kurumlar da yeni binalara taşındı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, geçtiğimiz haftalarda tasarruf paketini duyurmuş ve kamuoyunu bilgilendirmişti. Tasarruf tedbirleri kapsamında Tokat Valiliği Hizmet Binası da etkilendi mi? Vali Hatipoğlu konuştu.

Numan Hatipoğlu, Tokat Valisi, yıkım ihalesinin yapıldığını ve yakın bir zamanda yıkıma başlanacağını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı genelgeleri doğrultusunda depremle ilgili konuların istisna olduğunu belirten Hatipoğlu, en kısa sürede yenileme çalışmalarına başlanacağını vurguladı. Proje çalışmalarının devam ettiğini ve ihale sürecinin yakın zamanda gerçekleşeceğini belirten Vali, umut ediyoruz ki 6 ayı aşmadan ihalelerin tamamlanacağını dile getirdi.

İlginizi çekebilecek konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir