Tokat Kadın Kooperatifleri satış mağazası açıyor

Tokat Kadın Kooperatifleri satış mağazası açıyor

ABONE OL
08 Nisan 2024, 18:37:06

Tokat Kadın Kooperatiflerinden Lezzet Şöleni

Tokat Kadın Kooperatifleri, Kadının Gücü Tokat'ın Gücü Projesi kapsamında Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından desteklenen bir girişimin ürünüdür. Toplamda 14 kadın kooperatifinin yer aldığı bu proje, Tokat'ın yöresel lezzetlerini hem tanıtmayı hem de kadın istihdamını artırmayı hedeflemektedir.

Kadın Girişimcilere Destek

Tokat Kadın Kooperatifleri, coğrafi işaretli Narince Yaprağı ve diğer yöresel lezzetleri kendi markasıyla zincir marketlerde satışa sunarak başarılı bir adım atmıştır. Bu proje, kadınların mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine olanak sağlayarak onların üretkenliğini artırmayı ve istihdam edilebilirliklerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Markalaşma Süreci

14 ayrı kooperatifin bir araya gelerek Tokat Kadın Kooperatifleri çatısı altında birleşmesi, markalaşma sürecinin en önemli adımlarından biridir. Bu sayede üretim tesislerinin kurulması, marka geliştirme faaliyetleri, eğitim çalışmaları ve pazarlama faaliyetleri etkin bir şekilde yürütülmektedir.

Geniş Ürün Yelpazesi

Kooperatifler, sadece unlu mamuller değil aynı zamanda Tokat'ın yöresel ürünleriyle de dikkat çekmektedir. Tokat Narince Yaprağı, köme, pekmez, tatlı tarhana, kuşburnu ve kızılcık marmelatı gibi ürünlerin yanı sıra; madımak konservesi, çorbalık toz ve konserve tarhana gibi Tokat'a özgü gıda ürünlerinin imalatı da yapılmaktadır.

Satış Noktası Açılıyor

Tokat Kadın Kooperatifleri markası artık şehir merkezindeki Tarihi Taşhan'da açılacak olan satış mağazasında hem Tokat'ın eşsiz lezzetlerini keşfetmek hem de kadın girişimcilere destek olmak mümkün olacak. Bu proje, sadece bir kooperatif girişimi değil aynı zamanda Tokat'ın kültürel zenginliğini ve kadınların gücünü ortaya koymaktadır.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir