Tokat Erbaa’daki patlamada mesaj detayı ortaya çıktı!

Tokat Erbaa’daki patlamada mesaj detayı ortaya çıktı!

ABONE OL
30 Mayıs 2024, 16:09:05

Şüphelilerden Birinin Tehlikeli Mesajı: "Sana Paket Göndereceğim"

Erbaa İlçesinde Meydana Gelen Patlamayla İlgili Gelişmeler

Erbaa ilçesine bağlı Karayaka beldesi Hürmüzlu Mahallesi'nde yaşanan patlama olayında, 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 6 kişinin yaralandığı trajik olayın detayları gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Jandarma ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda, patlamanın meydana geldiği ev sahibine "Sana paket göndereceğim" şeklinde tehditkar bir mesaj atan şüphelinin belirlendiği ortaya çıktı.

Patlamanın Arka Planı ve İleriye Dönük Adımlar

Olayın, iki aile arasındaki husumetten kaynaklandığı tespit edilirken, Samsun'da hazırlanan el yapımı patlayıcının, bağ evine bir gün öncesinden çaydanlığa bağlı şekilde yerleştirildiği de netlik kazandı. Tutuklanan zanlılardan İsmail G.'nin, bağ evi sahibi Sefa Can Karaçoban'a cep telefonundan da tehdit içerikli mesajlar gönderdiği tespit edildi.

Karayaka beldesi Hürmüzlu Mahallesi'ndeki bağ evine yönelik yapılan ihbar sonrasında harekete geçen jandarma ekipleri, patlamayla sonuçlanan trajik olaya müdahale etmiş ve 5'i jandarma personeli olmak üzere toplam 7 kişi yaralanmıştı. Yaralılardan Sefa Can Karaçoban ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Olayın ardından gözaltına alınan Turgay Ö. ve İsmail G. isimli şüpheliler ise tutuklanarak adli makamlara sevk edilmişti.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir