Eyüp Eroğlu’ndan Eleştirilere Net Cevap

Eyüp Eroğlu’ndan Eleştirilere Net Cevap

ABONE OL
29 Mart 2024, 22:15:16

Tokat Belediyesi Kadınlara Yönelik Projelerini Detaylarıyla Açıkladı

Kadınlara Yönelik İlerlemeler

Tokat Belediye Başkanı ve AK Parti'nin Tokat Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu, "Tokat'ta kadınlara yönelik ne hizmet yapıldı ki?" eleştirilerine yönelik belediye tarafından gerçekleştirilen ve planlanan projeler hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Başkan Eroğlu, kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yaparak, sosyal ve ekonomik hayatta daha etkin roller üstlenmelerini hedeflediklerini belirtti.

Kadınlara Özel Pozitif Ayrımcılık

Başkan Eroğlu, kadınlara yönelik atılan adımları detaylandırarak şunları söyledi: "Kıymetli dostlar, değerli hanımefendiler. Burada bir emek var. Burada bir hakkın teslimi var. Burada bir yapılan var. Eğer bunu görmezden gelirsek, eğer bu adımları sorgularsak, o zaman emeğe saygısızlık olur. Göreve gelir gelmez kadınlarımızın bizim baş tacımız olduğunu belirttik. Kadınlara pozitif ayrımcılık yapacağımızı söyledik. Gerçekte hak ettikleri bir konuyu teslim etmemiz gerektiğini dile getirdik. Belediye olarak, kadınlara yöneldik ve haklarını verdik. Şimdi çıkıp da bazı kişilerin eleştirilerine esefle bakıyorum. Gelin görün, hanımeli kültür sanat merkezlerimizde neler yapıldı. Gelin görün, mahalle konaklarında neler başarıldı. Orada insanlar nasıl sosyalleşti? Nasıl başarılı işlere imza attılar? Gelip görün. Lütfen emeğe saygı gösterin. Hem sizin emeğinize hem de bizim emeğimize saygı gösterin. Öncelikle emeğe saygı."

Yeni Kadın Projelerine Odaklanıyor

Başkan Eroğlu, "Daha önce projelerin olmadığı noktada 101 projemizi hazırladık. Bu projelerin altyapısı, üst yapısı ve uygulanabilirliği için detaylı bir yol haritası oluşturduk. Cumhuriyet'in 101. yılında 101 proje sunarken, bunlardan biri de kadınlarımızla ilgili projelerimizdi. Kadın girişimcilere 100 bin TL hibe desteği vereceğiz. Kadın iş geliştirme merkezimiz ve üreten kadınlar projemiz bulunmaktadır. Ayrıca, üreten kadınlarımız için bir çarşı kuracağız. Ardından, kadınlarımızın ürettikleri ürünleri e-ticaret sistemiyle satışa sunacağız. Bunun yanı sıra, kadın ve aile danışma merkezi, yeni mahalle konakları ve hanımeli kültür sanat merkezlerimiz gibi birçok yeni proje üzerinde çalışıyoruz. Geçmişte olduğu gibi gelecek 5 yılda da kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz."

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir