Tokatlılar artık Samsun’a, Ankara’ya gitmeyecek…

Tokatlılar artık Samsun’a, Ankara’ya gitmeyecek…

ABONE OL
28 Mart 2024, 12:53:06

AK Parti Milletvekili Yusuf Beyazıt Tokat'ta Nükleer Tıp Merkezi Tanıtımında Bulundu

PET-PT cihazının önemine vurgu yaptı

AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Tokat'ta bulunan TOGÜ Nükleer Tıp Merkezi'ndeki tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, PET-PT cihazının kanser hastalıkları ile ilgili olarak ne kadar önemli bir teknoloji olduğunu belirtti. Beyazıt, bu cihazın olmaması nedeniyle hastaların daha önce Ankara, Samsun gibi illere seyahat etmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Kanser Hastalarının Tedavisi İçin Önemli Bir Adım

Milletvekili Beyazıt, kanser hastalarının düzenli aralıklarla PET-PT cihazından geçmeleri gerektiğini vurgulayarak, sonuçların değerlendirilebilmesi için bu adımın önemli olduğunu söyledi. Ayrıca Beyazıt, Tokat'a şehir hastanesi kazandırılması kararı alındığını ve bütçenin de onaylandığını belirterek, hastaların tedaviye daha kolay ulaşmaları için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Üniversiteye Kazandırılan Cihazın Önemi

TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz ise Tokat'ta kanser tarama cihazının bulunmaması nedeniyle hastaların başka illere gitmek zorunda kaldığını söyledi. Yılmaz, üniversite olarak yaptıkları girişimler sonucunda 60 milyon lira değerindeki bu cihazı kente kazandırdıklarını belirtti. Cihazın Türkiye genelinde sadece iki üniversitede bulunduğunu ve son teknoloji ile üretildiğini vurgulayan Yılmaz, desteklerinden dolayı Yusuf Beyazıt ve diğer milletvekillerine teşekkür etti.

Sağlık Hizmetlerine Devam Edilecek

Programa katılan diğer isimler arasında AK Parti Tokat milletvekilleri Mustafa Arslan, Cüneyt Aldemir, İl Sağlık Müdürü Atilla Bıyık, TOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit Eğri ve öğretim üyeleri de yer aldı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erkan Gökoçe ise cihaz hakkında katılımcılara detaylı bilgi verdi.

Bu önemli tanıtım etkinliği, Tokat'a sağlık alanında önemli bir katkı sağlayacak gibi görünüyor.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir