Tokat otobüslerinde yer kalmadı, akın akın geliyorlar

Tokat otobüslerinde yer kalmadı, akın akın geliyorlar

ABONE OL
28 Mart 2024, 14:53:03

Yaklaşan Yerel Seçimler, Vatandaşları Memleketlerine Dönmeye İkna Ediyor

Vatandaşlar, Oy Kullanmak İçin Memleketlerine Dönüyor

Yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri, Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan vatandaşları, oy kullanmak için memleketlerine dönmeye teşvik ediyor. Obilet'in açıklamasına göre, online bilet satışlarında dikkate değer bir artış yaşanıyor. Özellikle Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde seçim hareketliliği gözle görülür şekilde artıyor.

Tokat Önde Gelen İller Arasında

Kayıtlı oldukları seçim bölgelerine dönmek isteyen vatandaşların tercihleri incelendiğinde, otobüs ve uçakla seyahatlerde büyük bir artış görülüyor. İller bazında incelendiğinde ise Siirt, Ağrı, Batman, Mardin, Muş, Kars, Giresun, Ordu, Rize ve özellikle Tokat seyahat hareketliliğinde ön planda.

Bölgesel Dağılım ve Bilet Alım Trendleri

Online bilet satışları geçen yıla göre en çok artış gösteren ilk 20 il arasında Doğu Anadolu Bölgesi'nden 8 il, Karadeniz Bölgesi'nden 6 il, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden 4 il ve ayrıca İç Anadolu ve Akdeniz Bölgeleri'nden birer il bulunmakta. Vatandaşlar genellikle uçak biletlerini seçimden yaklaşık iki hafta önce, otobüs biletlerini ise çoğunlukla seçim haftasında satın alıyor. En yoğun bilet alımının yapıldığı tarih ise 29 Mart olarak kaydediliyor.

İlginizi çekebilecek konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir