Tokat’taki kullanıcıları da ilgilendiren Threads kararı!

Tokat’taki kullanıcıları da ilgilendiren Threads kararı!

ABONE OL
28 Nisan 2024, 15:39:03

Instagram Threads Uygulaması Türkiye Kullanıcıları İçin Kullanılamayacak

Threads, Türkiye'deki Kullanıcılar İçin Etkisiz Hale Getiriliyor

Instagram'ın sunduğu herkese açık konuşmaları takip etmek ve paylaşmak için kullanılan Threads uygulaması artık Türkiye'deki kullanıcıları ilgilendiren bir kararla karşı karşıya. Rekabet Kurumu'nun aldığı karara göre, Threads uygulaması Türkiye'de 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren kullanılamayacak. Bu kararın bir sonucu olarak, Türkiye'deki bireyler Threads uygulamasını indiremeyecek, threads.net adresinden erişemeyecek, yeni Threads profili oluşturamayacak veya mevcut profillerini kullanamayacaklar.

Mevcut Threads Kullanıcıları Ne Yapacak?

Eğer zaten Threads profiliniz varsa ve Türkiye'de yaşıyorsanız, profiliniz dondurulacak ancak silinmeyecek. Profiliniz dondurulduğunda, içerikleriniz (örneğin paylaşımlarınız ve etkileşimleriniz) hem size hem de diğer Threads kullanıcılarına gösterilmeyecek. Şu an için dondurulmuş profili yeniden etkinleştirmek mümkün olmayacak.

Instagram Hesabını Etkilemeyecek

Threads uygulamasının Türkiye'deki kullanıcılarını etkileyecek bu değişiklik, Instagram hesabınızı ve verilerinizi herhangi bir şekilde etkilemeyecek. Profiliniz dondurulmuş olsa bile, Threads verilerinizi istediğiniz zaman yedekleyebileceksiniz veya profilinizi silme seçeneğine sahip olacaksınız. Eğer birden fazla Threads profili oluşturduysanız, ek profillerinizi yönetmek için threads.net adresine başvurabilirsiniz.

"Threads'i yakın zamanda Türkiye'ye geri getirmek için çalışıyoruz" açıklaması yapıldı.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir