Huzur Şehri Tokat Projesi, Gönül Elçiliği Yapıyor

Huzur Şehri Tokat Projesi, Gönül Elçiliği Yapıyor

ABONE OL
24 Nisan 2024, 12:07:02

Avrupa Birliği Destekli "Huzur Şehri Tokat" Projesi Kapsamında Yapılan Etkinlik

Tokat'a Romanya ve Portekizli Ortaklar Ziyaret Gerçekleştirdi

Tokat Valiliği öncülüğünde Avrupa Birliği tarafından desteklenen "Huzur Şehri Tokat" projesi kapsamında, Tokat Belediyesi ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi iş birliğiyle yürütülen etkinlikte, Romanya ve Portekiz'den gelen yurt dışı ortaklar Tokat'a geldi. Vali Numan Hatipoğlu, eşi Ayfer Hatipoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Vali Yardımcısı Osman Sarı, Proje Müdürü Şehabettin Akca ve proje ortakları, düzenlenen tanışma etkinliğinde bir araya geldi.

Karşılıklı Tanışma ve Dostluk İfadeleri

Vali Numan Hatipoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun hoşgeldin konuşmalarının ardından, Portekiz ve Romanya'dan gelen misafirler de Tokat'a dair duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Hatipoğlu, konuşmasında şehirler arasındaki kardeşliği vurgulayarak, misafirlerin Tokat'ın güzelliklerini ve Türkiye'yi ülkelerinde anlatarak gönül elçiliği yapacaklarına değindi.

Barış ve Kardeşlik Mesajı

Dünya genelindeki çatışmalara da değinen Hatipoğlu, barış ve kardeşlik vurgusu yaptı. Tiyatro eğitiminden geri dönüşüme, çevre temizliğinden iklim değişikliğine kadar pek çok konunun ele alınacağı etkinlik, Tokat'ta beş gün boyunca devam edecek. Proje kapsamında yapılacak çalışmaların, Portekiz ve Romanya'da da benzer etkinliklerle devam edeceği belirtildi.

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir