AFAD’dan açıklama: Depremde 231 ihbar yapıldı, can kaybı bulunmuyor

AFAD’dan açıklama: Depremde 231 ihbar yapıldı, can kaybı bulunmuyor

ABONE OL
18 Nisan 2024, 20:55:04

Deprem Sonrası Tokat ve Yozgat'ta 112 Acil Çağrı Merkezlerine Yapılan İhbarlar Değerlendirildi

AFAD, Tokat'taki 5,6 büyüklüğündeki depremin ardından Yozgat ve Tokat'taki 112 Acil Çağrı Merkezleri'ne toplamda 231 ihbarın geldiğini açıkladı.

Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 18.11'de Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremin etkilerine ilişkin bilgilendirme yaptı. Yozgat ve Tokat illerinde AFAD, jandarma, emniyet ve diğer görevli ekipler tarafından saha taramalarının gerçekleştirildiğini belirtildi.

İhbarda Bulunanlar İstatistiği

Yapılan açıklamaya göre, 112 Acil Çağrı Merkezleri'ne toplamda 231 ihbarın ulaştığı bilgisi paylaşıldı. Can kaybı yaşanmamış olup, Tokat ilinde 2 konut, 5 ahır ve 2 minarenin hatırı sayılır düzeyde hasar aldığı belirtildi.

Yardım Ekipleri Sevkedildi

Yaşanan depremin ardından çevre illerden de destek ekipleri gönderildiği açıklamada ifade edildi. Sivas, Samsun, Erzurum, Çorum ve Amasya illerinden AFAD ekiplerinin Tokat'a, Ankara, Çankırı, Kayseri, Amasya, Nevşehir ve Kırıkkale illerinden ise Yozgat'a yardım ekiplerinin sevk edildiği aktarıldı.

Tokat ve Yozgat illerine Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 1 helikopter, Jandarma Genel Komutanlığından ise 1 İnsansız Hava Aracı'nın yönlendirildiği bildirildi. AFAD ekipleri tarafından gelişmelerin yakından takip edildiği belirtildi.

Keşfetmeye Devam Edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir