Başkan Yazıcıoğlu’ndan 23 Nisan kutlaması

Başkan Yazıcıoğlu’ndan 23 Nisan kutlaması

ABONE OL
24 Nisan 2024, 12:10:02

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Kuruluşu 104. Yılını Kutluyor

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'ndan Anlamlı Mesaj

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Türk Milleti'nin varlığıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin de daima var olacağını belirterek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın önemine vurgu yaptı. 104. yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışında demokrasinin, laikliğin ve bağımsızlığın temellerinin atıldığını ifade eden Başkan Yazıcıoğlu, millet iradesinin en büyük göstergesi olan Meclis'in, Cumhuriyet'in teminatı olduğunu dile getirdi.

23 Nisan'ın Önemi: Çocuklar İçin Özel Etkinlik

104 yıl önce Türk Devleti'nin kuruluşunun ve halkın geleceğine sahip çıktığı önemli bir gün olan 23 Nisan 1920, Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun yanı sıra çocuklara armağan edilen bir bayram haline gelmiştir. Başkan Yazıcıoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara emanet ettiği Gazi Meclis'in varlığının Türk Milleti ile sonsuza dek süreceğine inandığını belirtti.

Çocuk Şenliği: 23 Nisan Coşkusu

Tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını dileyen Başkan Yazıcıoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenecek etkinlikle ilgili bilgi verdi. Tokat Belediyesi'nin hazırladığı çocuk şenliğine tüm çocukları davet eden Başkan, 23 Nisan'da Gaziosmanpaşa Stadyumu'nda gerçekleştirilecek renkli etkinliklere tüm çocukları beklediklerini söyledi.

Türkiye'nin önemli bayramlarından biri olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun anlamlı mesajı ve çocuklar için düzenlenecek şenlikle coşkulu bir şekilde kutlanacak.

Gizli Hazineleri Keşfedin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir