Türkiye Down Sendromu Derneği ve Beyazay Derneği’nden Rektör Yılmaza Ziyaret

Türkiye Down Sendromu Derneği ve Beyazay Derneği’nden Rektör Yılmaza Ziyaret

ABONE OL
19 Mart 2024, 14:01:20

Down Sendromu farkındalık günü kapsamında Down Sendromlu çocuklar ve gençler Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ’ı ziyaret etti. Ziyarette Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Öğr. Gör. Neslihan CANPOLAT ÇIĞ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de yer aldı. Ziyaretçiler, 21 Mart etkinlikleri kapsamında düzenlenecek panel hakkında bilgi vererek, Down Sendromu farkındalığının önemine vurgu yaptılar. Ayrıca, farklı renklerdeki çoraplarla fotoğraf çekilerek farkındalık mesajı verildi. Ziyaretin detayları ve fotoğrafları için tıklayabilirsiniz: [Haber Linki]

Down Sendromlu bireyler Rektörü Ziyaret Etti

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında, Down Sendromlu çocuk ve gençler Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ’ı ziyaret etti. Ziyarette Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Öğr. Gör. Neslihan CANPOLAT ÇIĞ, Öğr. Gör. Melih SAĞIROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Abdurrahman İLHAN, Müdür yardımcısı Ayşe GÜNDOĞDU, Türkiye Down Sendromu Derneği Tokat Şubesi Başkanı Seyhan YAZICI ÇOLUK, Beyazay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna ARSLAN KÖTEN ve diğer Beyazay Derneği yöneticileri ile Down sendromlu çocuklar ve öğrenciler yer aldı.

Farkındalık Paneli için Hazırlıklar

Ziyaret sırasında, Down Sendromu farkındalığının önemine vurgu yapılarak 21 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan panele ilişkin detaylar paylaşıldı. Ziyaretçiler, Down Sendromu farkındalığını artırmak amacıyla farklı renklerdeki çoraplarla fotoğraf çektirdiler.

Ziyaretten Fotoğraflar

Ziyaretten bazı kareler, fotoğraf galerimizde yer almaktadır. Aşağıdaki görsellere tıklayarak fotoğraflara ulaşabilirsiniz.Ziyaret Hakkında Daha Fazla Bilgi

Detaylı bilgi ve diğer görsellere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Haberin orijinal kaynağına SafaTV – SRT üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir