Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü Tokat’ta kutlanıyor

Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü Tokat’ta kutlanıyor

ABONE OL
10 Nisan 2024, 00:55:02

Tokat Polis Haftası'nda Emniyet Müdürlüğü Törenle Anıldı

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı'nın 179. Kuruluş Yıl Dönümü olan 10 Nisan Polis Haftası kapsamında özel bir tören düzenledi. Uzunburun Hizmet Binası'nda gerçekleştirilen törende, aziz şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Ardından, Tokat İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Polis Teşkilatına Destek Sözleri

Erdoğan, konuşmasında Türk Polis Teşkilatı'nın 179. Kuruluş Yıl Dönümü'nü kutlayarak, teşkilatın geçmişten bugüne kadar ülkenin iç güvenliğini sağlamak için fedakarca görev yaptığını vurguladı. Polis Teşkilatı'nın milletine aşk ve sadakatle hizmet ettiğini belirten Erdoğan, Türk milletinin teşkilata her zaman güvendiğini ve destek verdiğini dile getirdi.

Teşkilatın Gelecek Vizyonu ve Hedefleri

Türk Polis Teşkilatı'nın köklü tarihine atıfta bulunan Erdoğan, teşkilatın temel haklara, özgürlüklere saygılı ve hukukun üstünlüğüne bağlı bir anlayışla hareket ettiğini belirtti. Teşkilatın, devletin emrinde ve milletin hizmetinde, gelecek yüzyılları hedeflediğini ifade eden Erdoğan, cesaretle ve kararlılıkla yoluna devam edeceklerini söyledi.

Emniyet Müdürü'nden Teşkilata Vefa Mesajı

Armağan Adnan Erdoğan, konuşmasında teşkilat mensuplarına seslenerek, onların ülkenin huzur ve güvenliğini sağlamak adına gösterdikleri özveri ve fedakarlıkları takdir ettiğini belirtti. Terörle mücadeleden uyuşturucu ve trafik güvenliğine kadar geniş bir yelpazede hizmet verdiklerini vurgulayan Erdoğan, polis teşkilatının her koşulda halka huzurlu ve güvenli bir gelecek sunma gayretinde olduğunu söyledi.

Türk Polis Teşkilatı'nın 179. Kuruluş Yıl Dönümü Tokat'ta coşkuyla kutlandı. Emniyet Müdürlüğü törenle anıldı, Teşkilatın güven ve huzur için verdiği mücadele vurgulandı.

Daha Fazlasını Keşfedin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir