Tokat’ta küçükbaş yetiştiricileri dikkat! Mağdur olmayın!

Tokat’ta küçükbaş yetiştiricileri dikkat! Mağdur olmayın!

ABONE OL
08 Nisan 2024, 22:40:48

Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğü Uyarıyor: Kuzu ve Oğlakların Kupeleri ve Aşıları Yaptırılmalı

Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden Yapılan Açıklamada, Koyun ve Keçi Yetiştiricilerine Önemli Uyarı

Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2024 yılı Kırsal Kalkınma Desteklemesi kapsamında koyun ve keçi yetiştiricilerine yönelik bir uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada, destekleme ödemelerinin kuzu ve oğlaklar üzerinden yapılacağı belirtilerek, yetiştiricilerin mağduriyet yaşamaması için hayvanların kupeleri ve aşılarını yaptırmaları gerektiği vurgulandı.

İşte Detaylar…

Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, buzağı desteklemesi müracaatlarının devam ettiğini ve 2023 yılı Buzağı Desteklemesi için yeni başvuru döneminin 01 Nisan – 17 Haziran tarihleri arasında İl ve İlçe Müdürlüklerine yapılabileceğini duyurdu. Daha önce dilekçe vermeyen yetiştiricilerin bu tarihe kadar müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerektiği kaydedildi.

Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, hayvan yetiştiricilerinin belirtilen tarihleri dikkate alarak gerekli işlemleri zamanında yapmaları gerektiğini hatırlattı. Koyun ve keçi yetiştiricileri, desteklemelerden yararlanabilmek ve mağduriyet yaşamamak adına uyarıları dikkate almaları gerektiğinin altını çizdi.

Daha Fazlasını Keşfedin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir