Tokat’ta Hukuk Fakültesi binasının temeli atıldı

Tokat’ta Hukuk Fakültesi binasının temeli atıldı

ABONE OL
03 Mayıs 2024, 21:54:29

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde Yeni Hukuk Fakültesi İnşaatı Başladı

Temel Atma Törenine Yoğun Katılım

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Yerleşkesi'nde yapılmakta olan Hukuk Fakültesi binasının temeli atıldı. Törene, Vali Vekili Osman SARI, Tokat Milletvekilleri Dt. Cüneyt Aldemir, Av. Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Baro Başkanı Av. Volkan Bozkurt, Senegal Büyükelçisi ve birçok isim katıldı.

Üniversiteye Yeni Bir Hukuk Fakültesi Ekleniyor

Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Taşlıçiftlik Kampüsü'ne eklenen yeni fakülte binasının önemine vurgu yaparak, üniversitenin 32 yıllık süreçte önemli ilerlemeler kaydettiğini ve fiziki olarak büyük ölçüde tamamlandığını belirtti.

2021'de Öğrenci Alımları Başlamıştı

Hukuk Fakültesi'nin 2021 yılında 80 kişilik kontenjanla öğrenci almaya başladığını ve halen 1., 2. ve 3. sınıf eğitimlerinin devam ettiğini aktaran Rektör Yılmaz, fakültenin toplam öğrenci sayısının 268 olduğunu açıkladı.

Adalet ve Hukukun Işığı Olacak

Rektör Yılmaz, yeni fakülte binasının sadece fiziksel bir yapı olmanın ötesinde, adalet ve hukukun ışığını yansıtacak, bilgi ve adaletin buluşma noktası olacağını belirtti. Ayrıca binanın kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Yeni Hukukçular Tokat'ta Yetişecek

Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan da Hukuk Fakültesi binasının inşasına katkı sağlayanlara teşekkürlerini ileterek, genç hukukçuların yetişeceği bu yeni binada güzel çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Hukuk eğitiminin modern bir şekilde devam ettiğine değinen Arslan, yeni hukuk fakültesi binasının hayırlı olmasını diledi.

Temel Atma Töreni Sonrası Protokol Tarafından Gerçekleştirildi

Protokol konuşmalarının ardından Hukuk Fakültesi binasının temeli atıldı. Bu adım, üniversiteye ve bölgeye büyük bir değer katması beklenen önemli bir gelişmeyi temsil ediyor.

Gizli Hazineleri Keşfedin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir