Tokat Emniyeti KOM Şubeden Operasyon

Tokat Emniyeti KOM Şubeden Operasyon

ABONE OL
09 Mart 2024, 11:01:34

Tokat Emniyeti KOM Şubesi, Turhal ilçesinde tefecilik, tehdit ve 6136 SKM suçlarıyla bağlantılı olduğu düşünülen 9 şüpheliye yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda 9 şüpheli yakalandı ve birçok delil ve suç eşyası ele geçirildi. Suç gelirleriyle mücadele kapsamında şüphelilerin tüm varlıklarına el konuldu. İşlemlerin ardından 4 şüpheli serbest bırakılırken, 5 şüpheli ise adliyeye sevk edildi. Bu şüphelilerden biri adli kontrol kararıyla serbest bırakılırken, diğerleri tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyonun detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Kom Şubeden Turhal Operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Turhal ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, tefecilik, tehdit ve 6136 SKM suçlarını işledikleri tespit edilen 9 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlenmiştir. Operasyonda suçla bağlantılı oldukları belirlenen 9 şüpheli yakalanmış ve çeşitli suç delillerine el konulmuştur.

El Konulan Deliller

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda el konulan deliller arasında 3 adet tapu, 1 adet senet, 1 adet ipotek senedi, muhtelif sayıda borç/alacak dokümanları, 2 adet ruhsatsız tabanca, 29 adet fişek, 1 adet tabanca sürgü kapağı, 1 adet tabanca iğnesi, iğne tutucusu, iğne yayı, 2 adet şarjör bulunmaktadır. Ayrıca, suç gelirleri ile mücadele kapsamında şüphelilerin tüm taşınır/taşınmaz ve mevduat varlıklarına da el konulmuştur.

Şüphelilerin Durumu

İşlemleri tamamlanan 4 şüpheli serbest bırakılırken, gözaltına alınan 5 şüpheli ise adli makamlara sevk edilmiştir. Bu süreçte, E.A. adli kontrol kararıyla serbest bırakılmış, F.A., D.A., A.A. ve F.A. ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir