Nevruz Bayramı Coşkulu Bir Törenle Kutlandı

Nevruz Bayramı Coşkulu Bir Törenle Kutlandı

ABONE OL
21 Mart 2024, 11:02:26

TOGÜ tarafından düzenlenen Nevruz programı, Vali Numan HATİPOĞLU ve Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ’ın da katıldığı coşkulu bir törenle kutlandı. Vali HATİPOĞLU ve Rektör YILMAZ, Nevruz’un tarihini ve önemini vurgulayarak katılımcılara tebriklerini iletti. Programda ayrıca konferans, müzik dinletisi, halk oyunları gösterisi ve diğer etkinlikler gerçekleştirildi. Programın sonunda öğrencilere teşekkür edildi ve etkinlik sona erdi. Detaylar için safatv.com.tr adresine bakabilirsiniz.

Nevruz Bayramı Coşkulu Bir Törenle Kutlandı

TOGÜ tarafından düzenlenen Nevruz programı, coşkulu bir törenle kutlandı. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Vali Numan HATİPOĞLU, Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Kutlama ve Konuşmalar

Vali Numan HATİPOĞLU, yaptığı konuşmada Nevruz’un köklü tarihi geçmişine vurgu yaparak, baharın ve yenilenmenin müjdecisi olduğunu belirtti ve katılımcıları Nevruz Bayramı ve Ramazan ayı vesilesiyle tebrik etti. Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ ise doğanın uyanışını, bereketi ve yeniden doğuşu simgeleyen Nevruz gününde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, bu bayramın Anadolu topraklarında binlerce yıldır kutlandığını ve toplumlar arasında birlik, dayanışma ve barışın sembolü olduğunu vurguladı.

Konferans ve Etkinlikler

Açılış konuşmalarının ardından konferansa geçildi. Amasya Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Orhan Fatih KUŞDEMİR’in “Türk Dünyasında Nevruz” başlıklı sunumu gerçekleştirildi. Dr. KUŞDEMİR, Nevruz’un tarihini, anlamını ve önemini anlattı. Konferans sonunda Vali Numan HATİPOĞLU tarafından Dr. KUŞDEMİR’e teşekkür belgesi takdim edildi.

Programda ayrıca Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından müzik dinletisi ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi tarafından halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi. Program, yumurta kırma yarışması ve sembolik demir dövme etkinliği ile son buldu.

Sonuç

TOGÜ tarafından düzenlenen Nevruz programı, katılımcıların büyük ilgisiyle karşılandı ve coşkulu bir şekilde kutlandı. Programda yapılan konuşmalar, konferans ve etkinlikler sayesinde Nevruz’un önemi ve anlamı bir kez daha hatırlanmış oldu. Katılımcılar arasında dayanışma ve birlik ruhu yoğun bir şekilde hissedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir