Milli emlakta 25 milyon liralık vurgun Tokat’a da sıçradı

Milli emlakta 25 milyon liralık vurgun Tokat’a da sıçradı

ABONE OL
04 Mayıs 2024, 17:07:10

Foça'da Tarihi Operasyon: Soygun Örgütü Çökertildi

Şuç Dünyasına Büyük Darbe!

Foça Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, nitelikli dolandırıcılık, suçtan elde edilen gelirin aklanması suçlarından aranan bir suç örgütüne yönelik 6 ay boyunca emniyeti elden bırakmadı. Yapılan fiziki ve teknik takipler sonucunda, şüphelilerin, kamu kurum ve kuruluşlarında yüksek mevkide tanıdıkları aracılığıyla milli emlak arazilerini uygun fiyatlarla satışa sunabilecekleri vaadiyle vatandaşları tam 25 milyon TL dolandırdığı belirlendi. Örgüt üyeleri tek tek tüm yakalandı.

Çoklu Operasyon: Örgüt Çökertildi

Örgütün başını M.Ö'nün çektiği toplam 18 suçlu için, İzmir, Ankara, Istanbul, Bursa, Tokat ve Balıkesir illerinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda, suç örgütü üyeleri tek tek yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca, yapılan aramalarda; 1 adet ruhsatsız tabanca, çok sayıda sahte belge ve dekont, suç geliriyle alınan ziynet eşyaları, dijital veriler ve 2024 model bir araca el konulduğu bildirildi.

Cezalar Kesildi

İşlemleri tamamlanan 18 şüpheliden 3'ü ifade verdikten sonra serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen 15 kişiden 10'u tutuklanarak cezaevine konuldu.

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir