Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması Sonuçlandı

Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması Sonuçlandı

ABONE OL
07 Mart 2024, 12:44:20

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması, Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşti. Ödül törenine Vali Numan HATİPOĞLU, Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, öğretmenler, öğrenciler ve diğer katılımcılar katıldı. Yarışmada 12 farklı alanda projeler sergilendi ve ödüller sahiplerini buldu. TÜBİTAK Samsun Bölge Müdürü Prof. Dr. Yıldıray TOPCU, gençleri bilimsel çalışmalar yapmaya teşvik etti. Rektör YILMAZ ise genç araştırmacıların gösterdiği özveriyi takdirle karşıladı. Vali HATİPOĞLU, gençlerin heyecanının geleceğe umutla bakmasını sağladığını belirtti. Yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere ödülleri takdim edildi. Emeği geçen herkese teşekkür edilerek program sona erdi.

TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması Sonuçlandı

Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması, büyük bir coşkuyla sonuçlandı. Vali Numan HATİPOĞLU, Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Rektör yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürü, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde, genç araştırmacılarımızın başarıları ödüllendirildi.

TÜBİTAK’ın Gençleri Teşvik Ettiği Proje Yarışmaları

TÜBİTAK Samsun Bölge Müdürü Prof. Dr. Yıldıray TOPCU, yarışmanın 12 farklı alanda gerçekleştirildiğini ve ödül kazanan projelerin belirlendiğini açıkladı. TOPCU, gençleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen bu yarışmaların, gençleri bilimsel çalışmaya motive ettiğini vurguladı. Topcu, gençlerin projelerini başarıyla yürütmesinin ve bölge sergisine seçilmesinin büyük bir başarı olduğunu belirterek gençleri kutladı.

Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ’ın Memnuniyeti

Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, TÜBİTAK’ın Liseler Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışması’nın üniversitemizde gerçekleşmesinden büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Yılmaz, genç araştırmacıların özverili çalışmalarını takdirle karşıladığını belirterek, gençlere hayatta ve bilim yolunda ilerlemeleri için cesaret verdi.

Vali Numan HATİPOĞLU’nun Vurguları

Vali Numan HATİPOĞLU, gençlerin heyecanını görmenin geleceğe olan umudunu artırdığını belirtti. Gençlerin dinamizminin takdire şayan olduğunu ifade eden Vali, bu dinamizmin ve heyecanın önemli eserler ortaya çıkaracağına inandığını söyledi. Başarısızlıkların başarıya giden yol olduğunu vurgulayan Vali HATİPOĞLU, gençlerin durmadan çalışması gerektiğini ve öğrencileri ve rehber öğretmenleri kutladığını belirtti.

Ödül Töreni ve Törenin Sonu

Protokol konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi ve 12 kategoride yarışan projeler arasından birinci, ikinci ve üçüncü olan projeler sahiplerine ödülleri takdim edildi. Program, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bu yıl gerçekleştirilen TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması, gençlerimizin bilimsel çalışmaya olan ilgisini artırırken, onları daha büyük hedeflere motive etti. Böyle önemli etkinliklerin gençlerimizin geleceği için büyük bir önem taşıdığını belirtmek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir