Kütüphane Haftasında Kitaplarımızı Birlikte Okuduk

Kütüphane Haftasında Kitaplarımızı Birlikte Okuduk

ABONE OL
28 Mart 2024, 12:15:54

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Genç Ofis iş birliği ile düzenlenen etkinlik kapsamında 60. Kütüphane Haftası kutlamaları gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ’ın da katılımıyla Taşlıçiftlik Yerleşkesi’nde gerçekleşen etkinlikte, öğrencilerle yapılan kitap okuma etkinliğiyle kitap okumanın önemi vurgulandı. Ayrıca, etkinlikte en çok kitap okuyan öğrencilere ödüller verildi. Fen-Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü öğrencisi Halil İbrahim DOĞDU, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Emirhan UYSAL ve Enes KARANİSOĞLU, Eğitim Fakültesi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü öğrencisi Fadime Sinem KARAARSLAN en çok kitap okuyan öğrenciler olarak belirlendi. Rektör tarafından ödüllendirilen öğrencilere kütüphane etkinliklerinin yaygınlaştırılacağı ve devam edeceği açıklandı.

## Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Genç Ofis İş Birliğiyle Gerçekleşen Kitap Okuma Etkinliği

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Genç Ofis iş birliğiyle düzenlenen 60. Kütüphane Haftası kapsamında, taşlıçiftlik yerleşkesinde bir kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ’ın da katıldığı etkinlikte, akademik ve idari personel ile öğrenciler bir araya geldi.

### Rektör YILMAZ’dan Kitap Okuma Etkinliklerine Destek

Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, etkinlikte kitap okuyan öğrencilerle bir araya gelerek kitap okumanın önemine vurgu yaptı. Üniversite kampüslerinde düzenlenen kitap okuma etkinliklerinin artırılacağını belirten Rektör YILMAZ, öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasının önemine değindi.

### En Çok Kitap Okuyan Öğrencilere Ödül

Etkinlikte en çok kitap okuyan öğrencilere de ödül verildi. Fen-Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü öğrencisi Halil İbrahim DOĞDU, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Emirhan UYSAL ve Enes KARANİSOĞLU, Eğitim Fakültesi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü öğrencisi Fadime Sinem KARAARSLAN en çok kitap okuyan öğrenciler olarak belirlendi. Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ tarafından ödülleri takdim edilen öğrenciler, kitap okuma alışkanlığının teşvik edilmesinde örnek bir davranış sergilediler.

### Etkinlikten Fotoğraflar

Etkinlikten keyifli görüntülerin yer aldığı fotoğraflara [şu adresten](https://www.safatv.com.tr/kutuphane-haftasinda-kitaplarimizi-birlikte-okuduk/) ulaşabilirsiniz.

Kütüphane Haftası’nda düzenlenen kitap okuma etkinliğinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi, kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması ve öğrenciler arasında kitap okuma bilincinin artırılması açısından önemli bir adım oldu. Katılımcıların etkinlikten memnun kaldığı ve benzer etkinliklerin devam etmesi gerektiği vurgulanarak, kitap okuma etkinliklerine verilen destek ve ilginin artırılması beklenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir