Kadıköy’ün Tokatlı adayından Ellik Oyunu

Kadıköy’ün Tokatlı adayından Ellik Oyunu

ABONE OL
17 Mart 2024, 17:30:02

Veli Arslan'ın Tokat'a Ait Geleneksel Ellik Oyunu Paylaşımı

AK Parti'nin İstanbul Kadıköy Belediye Başkan adayı Veli Arslan, aslen Tokat kökenli olup, seçim çalışmaları kapsamında ilçede Tokat yöresine ait geleneksel Ellik Oyunu oynadığı anları sosyal medya hesabından paylaştı. Arslan, "Ruhumuzda birlik, sokaklarımızda şenlik var. Tokat Ellik Oyunu" mesajıyla paylaştığı video ile dikkatleri üzerine çekti.

Veli Arslan'ın Kariyeri ve Geçmişi

1977 yılında İstanbul'da doğan Veli Arslan, Tokat kökenli bir aileye mensuptur. Meslek hayatına 1989 yılında gümrük saha elemanı olarak adım atan Arslan, çeşitli şirketlerde yöneticilik pozisyonlarında görev almıştır. Kendi gümrük işletmesini 2008 yılında kuran Arslan, iş dünyasındaki başarısını kanıtlamıştır. 2019 yılında Ataşehir Meclis Üyesi olan Arslan, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'nin Kadıköy İlçe Belediye Başkan adayı olarak görev almıştır. 2023 Genel Seçimleri'nde Milletvekilliği için istifa eden Arslan, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için AK Parti tarafından Kadıköy İlçe Belediye Başkanı olarak aday gösterilmiştir.

Veli Arslan: Tecrübeli Bir İsim

Veli Arslan'ın Kökeni ve Kariyeri

1977 yılında İstanbul'da doğan Veli Arslan, Tokat kökenli bir aileden gelmektedir. Meslek hayatına 1989 yılında gümrük saha elemanı olarak adım atan Arslan, zamanla çeşitli şirketlerde yöneticilik pozisyonlarında görev almıştır. 2008 yılında kendi gümrük işletmesini kurarak iş dünyasındaki başarısını taçlandırmıştır.

Siyasi Kariyeri

Arslan, 2019 yılında Ataşehir Meclis Üyesi olarak göreve başlamıştır. Daha sonrasında 2023 Genel Seçimleri öncesinde Milletvekilliği için istifa etmiş ve 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için AK Parti tarafından Kadıköy İlçe Belediye Başkanı adayı gösterilmiştir.

Veli Arslan, deneyimli bir siyasetçi ve başarılı bir iş adamı olarak dikkat çekmektedir. Gelecekteki hizmetleri ve politikalarıyla ilgili merakla beklenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir