Erbaa Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde Forma Giyme ve Işık Alma Töreni Gerçekleştirildi

Erbaa Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde Forma Giyme ve Işık Alma Töreni Gerçekleştirildi

ABONE OL
30 Mart 2024, 11:15:04

Erbaa Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü birinci sınıf öğrencilerine yönelik “3. Forma Giyme ve Işık Alma Töreni” düzenlendi. Törene dekan, dekan yardımcısı, ilçe sağlık müdürü, akademik personel, öğrenciler ve aileleri katıldı. Program, açılış konuşmaları, ışık alma ve hemşirelik andının okunmasıyla son buldu. Törenden fotoğraflar için buraya tıklayabilirsiniz.

Erbaa Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Hemşirelik Öğrencilerine Özel Tören

Erbaa Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü birinci sınıf öğrencileri için özel bir tören düzenledi. “3. Forma Giyme ve Işık Alma Töreni” adı verilen etkinliğe fakülte dekanı, dekan yardımcısı, Erbaa İlçe Sağlık Müdürü, akademik personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende Neler Yaşandı?

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmaları ile başladı. Dekan Prof. Dr. Fatih POLAT ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ergin TEMEL’in konuşmalarının ardından öğrencilere forma giydirme ve ışık alma ritüeli gerçekleştirildi. Bu özel anın anlamını vurgulamak amacıyla hemşirelik andı da okundu.

Öğrencilerin Heyecanı ve Mutluluğu

Tören sırasında öğrencilerin yüzlerindeki heyecan ve mutluluk gözlerden kaçmadı. Hemşirelik mesleğine adım atmanın verdiği gururu yaşayan gençler, aileleri ve öğretim görevlileri tarafından alkışlarla kutlandılar.

Birliktelik ve Dayanışma Ruhu

Erbaa Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin düzenlediği bu tür etkinlikler, öğrenciler arasında birliktelik ve dayanışma ruhunu güçlendiriyor. Hemşirelik eğitimi alan gençler, mesleklerine bir adım daha yaklaşmanın heyecanını paylaşarak birbirlerini motive ediyorlar.

Sonuç

Erbaa Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin düzenlediği “3. Forma Giyme ve Işık Alma Töreni”, öğrencilere unutamayacakları bir deneyim yaşattı. Hemşirelik mesleğinin önemini vurgulayan bu tür etkinlikler, gençlerin mesleğe olan bağlılığını artırmanın yanı sıra birlik ve beraberlik duygularını pekiştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir