Chp Tokat Milletvekili Kadim Durmaz; İSTİKLAL MARŞI 103 YAŞİNDA!

Chp Tokat Milletvekili Kadim Durmaz; İSTİKLAL MARŞI 103 YAŞİNDA!

ABONE OL
12 Mart 2024, 11:43:40

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, İstiklal Marşı’nın Türk milletinin bağımsızlık inancını, azim ve kararlılığını, birlik ve beraberliğini simgelediğini belirtiyor. Marşın her bir dizesinin işgale karşı dik duruşu, bağımsızlık ateşini ve kurtuluş mücadelesini yansıttığını vurguluyor. Ülkenin birliğine ve Cumhuriyet değerlerine yönelik saldırılara karşı milletin milli birlik ve beraberlik şuuru içinde hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını sürdüreceğini ifade ediyor. Bu değerlere sahip çıkmak için halkın birlik ve beraberlik ruhu içinde olması gerektiğini vurguluyor. Ayrıca, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy ve Milli Mücadele Kahramanlarına minnet, şükran ve rahmetle anıyor. Durmaz’ın verdiği mesajda, İstiklal Marşı’nın 103. yaşında hala Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesindeki önemine vurgu yapılıyor.

İstiklal Marşı: Türk Milletinin Bağımsızlık İnancının Simgesi

İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık inancının en önemli simgelerinden biridir. Milletimizin yokluklar içinde gösterdiği azim ve kararlılığın, mücadele ruhunun ve birlik beraberliğinin en güzel ifadesidir. Her bir dizesi işgale karşı dik duruşu, bağımsızlık ateşini, esarete karşı isyanı ve kurtuluş mücadelesini yansıtmaktadır.

Milletimizin Birlik ve Beraberlik Şuuru

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla milli birlik ve beraberlik şuuru içinde hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını sürdürecektir. Bizler, hürriyet için omuz omuza mücadele veren bir halkın evlatlarıyız. Bu emanete canımız pahasına sahip çıkmak ve bağımsızlığımıza kastedenlere karşı birlik içinde olmak zorundayız.

Milli Mücadele Kahramanlarına Minnet Ve Şükran

İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy ve Milli Mücadele Kahramanları başta olmak üzere tüm vatanseverleri minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Onların gösterdiği azim ve kararlılık, milletimize ilham vermeye devam etmektedir.

Kadim Durmaz
Tokat Milletvekili

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir