Cambaz Muhtar Busefer Yakayı Ele Verdi

Cambaz Muhtar Busefer Yakayı Ele Verdi

ABONE OL
02 Nisan 2024, 12:24:58

Tokat Merkeze bağlı Çerçi Köyü’nde yaşanan olayda, 31 Mart yerel seçimlerinde skandal bir durum ortaya çıktı. Köyde 13 kişinin TC kimlik numaralarıyla sandık görevlisi olarak kaydedilmesiyle mağduriyet yaşandı. Seçim günü geldiğinde bu kişiler, oy kullanamayacakları bilgisiyle karşılaştılar. Mağdur olan köylüler, adli mercilere başvurarak yaşadıkları haksızlığı gidermeye çalıştılar. Seçimleri 6 oy farkla kazanan Yüzel Yönel hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Haksızlığın bir an önce çözüme kavuşturulması ve adaletin sağlanması için devletten yardım talep edildi. Olayın demokratik süreçlere gölge düşürdüğü ve benzer durumların önlenmesi gerektiği vurgulandı. Mağdur köylüler, adil bir çözüm ve demokratik hakların güvence altına alınması için yetkililerden destek beklemekteler.

Çerçi Köyü’nde Yerel Seçim Skandalı

31 Mart yerel seçimlerinde Tokat Merkeze Bağlı Çerçi Köyü’nde yaşanan şaşırtıcı olay, seçim sürecine gölge düşürdü. Köyde 13 kişinin, TC kimlik numaralarıyla sandık görevlisi olmasıyla ilgili skandal, seçim günü ortaya çıktı. Sandık görevlileri, bu kişilere oy kullanamayacaklarını belirtince köy sakinleri mağduriyet yaşadı.

Mağdurlar Adalet İstiyor

Köylüler, mağduriyetlerini gidermek için Tokat Adliyesi YSK Bölümü’ne ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulundu. Mağdur edildiklerini belirten köylüler, hak ve özgürlüklerinden yoksun bırakıldıklarını ifade etti. Seçme ve seçilme haklarının ellerinden alınmasının nitelikli dolandırıcılık ve sahtekarlık olduğu belirtildi.

Yüzel Yönel Hakkında Suç Duyurusu

Seçimleri 6 oy farkla kazanan Yüzel Yönel hakkında suç duyurusunda bulunan mağdurlar, toplamda 13 kişinin aynı yöntemle sandık görevlisi olarak kaydedilmesinin şaşırtıcı olduğunu dile getirdi. Mağdurlar, bu durumun bir an önce çözüme kavuşturulması ve adaletin sağlanması için devletten müdahale çağrısında bulundu.

Demokratik Haklar İhlal Edildi

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda köylülerin yaşadığı skandalın seçim sürecine gölge düşürdüğü ve demokratik hakların ihlal edildiği vurgulandı. Köy sakinleri, benzer olayların önlenmesi ve demokratik süreçlerin güvence altına alınması için yetkililerden adil bir çözüm talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir