Başçiftlik’te Şaban Bolat kazandı

Başçiftlik’te Şaban Bolat kazandı

ABONE OL
01 Nisan 2024, 14:18:31

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde gerçekleşen yerel seçimlerde AK Parti adayı Şaban Bolat belediye başkanlığını kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Bolat bin 283 oy alırken, MHP adayı Güngör Bayram bin 150 oyda kaldı. Açılan sandık oranı %100 olarak belirlendi. Bolat, 1956 yılında Başçiftlik ilçesine bağlı Karacaoğren köyünde doğmuş olup, emekli bir öğretmen ve 5 çocuk babasıdır. Sevilen bir isim olan Bolat, ilçe halkı tarafından desteklenmektedir.

Şaban Bolat AK Parti Adayı Olarak Başçiftlik İlçesi Belediye Başkanlığı Seçimini Kazandı

Seçim Sonuçları

Geçtiğimiz günlerde Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti adayı Şaban Bolat, belediye başkanlığı koltuğunu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Şaban Bolat bin 283 oy alarak rakiplerini geride bıraktı. MHP adayı Gürel Bayram ise bin 150 oyda kaldı. Seçim sonuçlarına göre sandık oranı %100 olarak belirlendi.

Şaban Bolat’ın Hayatı

1956 yılında Başçiftlik ilçesine bağlı Karacaoğren köyünde doğan Şaban Bolat, eğitim hayatına ilçede başladı. Lise eğitimini 1975 yılında Tokat Öğretmen Okulu’nda tamamlayan Bolat, 1975-2000 yılları arasında öğretmenlik yaptı. Emekli olduktan sonra dersane yöneticiliği görevini üstlenen Bolat, evli ve 5 çocuk babasıdır. İlçede sevilen bir isim olan Bolat, halkın desteğini kazanarak belediye başkanlığına seçildi.

Kaynak: Başçiftlik’te Şaban Bolat kazandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir