Bakan Yerlikaya Açıkladı ;Tokat Niksar Günabakan Köyü İçin 1 Milyon 188 Bin TL. Tokat Valiliğine Gönderildi

Bakan Yerlikaya Açıkladı ;Tokat Niksar Günabakan Köyü İçin 1 Milyon 188 Bin TL. Tokat Valiliğine Gönderildi

ABONE OL
07 Mart 2024, 03:59:42

Tokat ilinin Niksar ilçesine bağlı Günebakan Köyü’nde yaşanan heyelan sonucu birçok ev ve iş yeri zarar görmüş, bölge acil yardım ödeneği talep etmiştir. AFAD Başkanlığı tarafından Tokat Valiliğine 1 milyon 188 bin TL acil yardım ödeneği gönderilmiştir. Heyelan mağdurlarının ihtiyaçları karşılanacak ve yeni konutlar en kısa sürede teslim edilecektir. Allah ülkeyi ve milleti her türlü afetten korusun. Bu bilgilere göre, Tokat Niksar Günabakan Köyü için acil yardım ödeneği sağlanmıştır ve mağdurların ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Heyelan Felaketi Niksar’ı Vurdu

Tokat iline bağlı Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan felaketi, bölgede büyük bir yıkıma neden oldu. 3-4 Şubat tarihlerinde meydana gelen heyelan sonucunda 40 konut, 15 ahır, 7 samanlık, 7 depo, 4 iş yeri ve 1 cami etkilendi. Bu olayın ardından bölge 16 Şubat tarihinde Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edildi ve 40 konut tedbir amaçlı boşaltıldı.

Yardım Çağrıları Devam Ediyor

Heyelanın etkilediği köyde yaşayan vatandaşların acil ihtiyaçlarının giderilmesi için AFAD Başkanlığı harekete geçti. Tokat Valiliğine 1 milyon 188 bin TL Acil Yardım Ödeneği gönderildi. Bu yardımın yanı sıra, afetzedelerle ilgili hak sahipliği ve yer seçim çalışmaları da devam ediyor.

Yardım ve Destek Süreci

Heyelan felaketinden zarar gören vatandaşların yaşadığı sıkıntıların en kısa sürede giderilmesi için çalışmalar hızla devam ediyor. Hak sahipliği çalışmalarının tamamlanmasının ardından konutların en kısa sürede afetzedelere teslim edilmesi planlanıyor. Bu süreçte AFAD ve diğer ilgili kurumlar koordineli bir şekilde hareket ederek, mağdurların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Ülke ve Milletin Duaları

Ülke genelinde meydana gelen afetlerde olduğu gibi Niksar’daki heyelan felaketinde de vatandaşlar birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmekte. Dualarımız, afetzedelerin en kısa sürede normal yaşantılarına dönebilmeleri ve geçirdikleri sıkıntılı süreci atlatmaları yönünde. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir