ARTOVA MYO’DA ENGELLİLER İÇİN 180 BİN KAPAK TOPLANDI

ARTOVA MYO’DA ENGELLİLER İÇİN 180 BİN KAPAK TOPLANDI

ABONE OL
27 Mart 2024, 13:20:09

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Artova Meslek Yüksekokulu İletişim Kulübü üyeleri İbrahim Şenyerli ve Hasan Can Kazi, çevre temizliği bilinci oluşturmak ve engellilere destek olmak amacıyla mavi kapak toplama kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında 180 bin adet plastik kapak toplandı ve bu kapaklar karşılığında tekerlekli sandalye alınarak engellilere ulaştırılacak. İbrahim Şenyerli, kampanyanın başarılı bir şekilde ilerlediğini belirterek herkesi destek olmaya davet etti. Engelliler için yapılan bu sosyal sorumluluk projesi Artova MYO’da büyük ilgi gördü. Detaylı bilgi için [haberin linkine buradan ulaşabilirsiniz.](https://www.safatv.com.tr/artova-myoda-engelliler-icin-180-bin-kapak-toplandi/)

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde Engellilere Destek Kampanyası

Giriş

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Artova Meslek Yüksekokulu İletişim Kulübü üyeleri İbrahim Şenyerli ve Hasan Can Kazi, çevre temizliği bilinci oluşturmak ve engellilere destek olmak amacıyla mavi kapak toplama kampanyası başlattılar. Kampanya kapsamında bugüne kadar 180 bin adet plastik kapak toplandı.

Hedef

İletişim kulübü üyelerinin katkılarıyla gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi, toplanan plastik kapakların karşılığında tekerlekli sandalye alınarak, engellilere ulaştırılmasını hedefliyor. Bu sayede engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyorlar.

Projede Emek Verenler

İletişim Kulübü üyesi ve İş Sağlığı ve Güvenliği 2. sınıf öğrencisi İbrahim Şenyerli, kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada, Artova MYO İletişim Kulübü olarak engelliler için kapak yardım kampanyası başlattıklarını belirtti. Şenyerli, 180 bin adet kapak toplandığını ve 200 bin kapakta 1 tekerlekli sandalye alabileceklerini ifade etti. Daha fazla kapak toplanması durumunda daha fazla engelliye yardım edebileceklerini vurgulayarak, herkesi sosyal sorumluluk projesine destek olmaya davet etti.

Sonuç

TOGÜ Artova Meslek Yüksekokulu İletişim Kulübü üyeleri, yaptıkları bu projenin sadece çevre temizliğine değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk bilincinin artmasına ve engellilere destek olmaya da katkı sağlayacağını düşünüyor. Toplanan kapakların tekerlekli sandalye alınarak engellilere ulaştırılması, toplumda farkındalık yaratılmasına ve yardımlaşma duygusunun güçlenmesine vesile olacak.

Bu tür projelerin devam etmesi ve daha geniş kitlelere ulaşması, toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini vurgulamak açısından oldukça değerlidir. Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak ve onlara destek olmak, hepimizin sorumluluğundadır. Bu tür girişimlerin desteklenmesi, toplumda güzel ve anlamlı bir iz bırakmamıza yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir