Yaz Geldi, Tokat Yanıyor! Termometreler Zirve Yapacak

Tokat’ta sıcak hava etkisini sürdürüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminlerine göre, Haziran ayının başından bu yana sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyretmekte ve artmaya devam edecek. Özellikle 3 ve 4 Haziran için sıcak hava dalgası beklenirken, özellikle 11:00 ile 16:00 saatleri arasında dışarıda olmanın riskli olduğu ve vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtiliyor. Sıcaklık artışının Tokat başta olmak üzere 81 ilde etkili olacağı ve 10 Haziran’a kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

Tokat'ta Sıcaklıklar Artmaya Devam Edecek!

Meteorolojiden Tokat için Sıcaklık Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Tokat'ta Haziran ayının başından itibaren mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların artarak devam edeceği bildirildi.

2 Haziran 2024 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarında 3 ila 7 derece arasında artış öngördüklerini açıkladı.

Haziran ayının ilk günlerinden itibaren yaşanan hava sıcaklığı artışı dikkat çekerken, Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre sıcaklıkların daha da yükseleceği belirtildi.

Hava Durumu Tahminleri

Özellikle 3 ve 4 Haziran için de sıcak hava dalgasının devam edeceği tahmin edilirken, vatandaşlar uyarıldı.

Hava sıcaklıklarındaki artışın önümüzdeki günlerde devam etmesi beklenirken, Tokat dahil 81 ilde sıcaklıkların etkili olması bekleniyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Saat Aralığı

Özellikle 11:00 ile 16:00 saatleri arasında dışarı çıkılmasının riskli olabileceği belirtilirken, kronik hastalığı olanlar ve yaşlıların sıcak hava şartlarında dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların 10 Haziran tarihine kadar devam etmesi beklenirken, sonrasında yağışlı hava etkisini gösterecek.

Gizli Hazineleri Keşfedin


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir