Tokat’ta Market Denetimleri Artırıldı

Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, market denetimlerini sıklaştırarak halkın sağlıklı alışveriş yapmasını sağlıyor. Denetimler fiyat etiketlerinden son tüketim tarihlerine ve ruhsatlara kadar geniş bir yelpazede gerçekleştiriliyor. Fiyat, son tüketim tarihi ve ruhsat kontrolünün yanı sıra vatandaşların sağlıklı ve güvenli alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimler yapılıyor. Bu denetimlerle ilgili yapılan açıklamada, vatandaşların sağlığı ve güvenliği ön planda tutularak herhangi bir haksızlığa izin verilmeyeceği vurgulanmıştır.

Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetimleri Arttırıyor

Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde market denetimlerini sıklaştırarak vatandaşların sağlıklı ve güvenli alışveriş yapmalarını sağlıyor.

Zabıta ekipleri, ürünlerin fiyat etiketlerinden son tüketim tarihlerine ve işletme ruhsatlarına kadar geniş bir yelpazede denetimler gerçekleştiriyor. Peki, bu denetimlerde nelere dikkat ediliyor?

Fiyat Denetimi: Ürünlerin etiket fiyatları ile kasa fiyatları karşılaştırılarak inceleniyor.

Son Tüketim Tarihi Kontrolü: Raflardaki ürünlerin son kullanma tarihleri titizlikle kontrol edilerek, vatandaşların sağlığı için risk teşkil edebilecek ürünlerin satışı engelleniyor.

Ruhsat Kontrolü: İşletmelerin gerekli belge ve ruhsatlara sahip olup olmadığı detaylı bir şekilde denetleniyor.

Tokat Belediyesi Zabıta Müdürü, denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli alışveriş yapmalarını sağlamak asli görevimizdir. Fiyat etiketleri, son tüketim tarihleri ve işletme ruhsatları üzerinde hassasiyetle durarak herhangi bir haksızlığa izin vermeyeceğiz" dedi.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir