Tokat’ta kafa karıştıran trafik cezası iptal mi edildi?

Kocaeli Emeklisine Tokat’tan Gelen Trafik Cezalarıyla Elektronik Haciz Şoku adlı olayda, Kocaeli’nin Derince ilçesinde yaşayan emekli inşaat mühendisi Ahmet Balaban’ın Tokat’tan gelen trafik cezaları sebebiyle maaşına elektronik haciz konulması ile ilgili yaşadığı sıkıntılar öne çıktı. Balaban, maaşına yapılan blokajın sebebini araştırarak bin 200 TL’lik trafik cezasının ödenmediği için haciz konulduğunu öğrendi. Ulusal medyada da yer bulan bu olay üzerine Tokat Valiliği açıklama yaparak, Balaban’ın arabasının plakasının İran’a ait benzer bir araca ait trafik cezasının yanlışlıkla kendisine kesildiğini ve bu hata sonucunda iptal edildiğini duyurdu. Konuyla ilgili gelişmelerin kamuoyuna duyurulduğu belirtildi.

Kocaeli'nin Derince ilçesinde yaşayan emekli inşaat mühendisi Ahmet Balaban'ın, hayatında hiç gitmediği Tokat'tan gelen trafik cezaları sebebiyle maaşına elektronik haciz konulması olayıyla ilgili Tokat Valiliğinden yazılı açıklama geldi.

Kocaeli'nin Derince ilçesinde yaşayan emekli Ahmet Balaban, geçtiğimiz sene maaşının bir kısmına bloke konulduğunu fark etti. Yaşanan bu durumu araştıran Balaban, plakasına gelen ve ödenmeyen bin 200 TL trafik cezası sonrasında maaşına elektronik haciz konulduğunu öğrendi. Bu olay ulusal medyaya da yansıdı ve haber olunca Tokat Valiliği konuyla ilgili bir açıklama yapmak durumunda kaldı.

Tokat Valiliği'nden Yapılan Açıklama

13 Haziran 2024 tarihinde "Böylesi Görülmedi" başlığı ile yayınlanan "Hatalı Trafik Cezası" iddiası üzerine konuyu araştıran Tokat İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri söz konusu cezayı iptal etti. Yaşanan bu durumda, Kocaeli'de yaşayan Ahmet Balaban isimli vatandaşın otomobilinin, İstanbul ve Tokat Erbaa'da trafik cezası alındığı ancak ilgili yerlere hiç gitmediği şeklindeki haberler doğru çıkmadı.

Vatandaşın aracının plakasının Tokat Erbaa ilçesi EDS tarafından 22.03.2023 tarihinde yazılan cezadaki ihlali yapan İran ülkesine ait benzer plakalı başka bir marka otomobil olduğu anlaşıldı ve hatanın İran Devleti'ne ait plakaların ülkemizin plakalarına benzemesinden kaynaklandığı belirlendi. Bu doğrultuda, Erbaa ilçe EDS aracılığıyla düzenlenen hatalı trafik cezası iptal edildi. Konuyla ilgili son gelişmeler kamuoyuna saygıyla duyuruldu.

Keşfetmeye Devam Edin


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir