Tokat’ta bayram öncesi kurban sevkleri kontrol ediliyor

Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesinde il genelinde yol kontrollerinin yapıldığını duyurdu. Kontrollerde kurbanlık hayvan sevkiyatı yapan yetiştiricilere ait araçlar ve hayvanlar detaylı olarak inceleniyor. Hayvan sevkiyatında Hayvan Pasaportu, Nakil Beyannamesi, Veteriner Sağlık Raporu ve Araç Dezenfeksiyon Belgesi gibi belgelerin gerekliliği vurgulanıyor. Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, bu belgelere titizlikle dikkat edilmesi gerektiğini yetiştiricilere iletti.

Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden Kurban Bayramı Öncesi Yol Kontrolleri

Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesinde Tokat ilinde eş zamanlı yol kontrollerinin gerçekleştirildiğini duyurdu. Kontroller kapsamında, kurbanlık hayvan sevkiyatı yapan yetiştiricilere ait nakil araçları ve kurbanlık hayvanların sağlık ve evrak kontrolleri, İl ve İlçe Müdürlüklerinin Veteriner Hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Hayvan Sevkiyatında Gereken Belgeler

Kurbanlık hayvanları nakleden veya nakletmeyi planlayan yetiştiricilerin, İl içi sevkiyatlar için BÜYÜKBAŞ HAYVAN için Hayvan Pasaportu, KÜÇÜKBAŞ HAYVAN için Nakil Beyannamesi taşımaları gerekmektedir. Ayrıca, İl dışı sevkiyatlar için Veteriner Sağlık Raporu ve Araç Dezenfeksiyon Belgesi gibi belgelerin de yanlarında bulundurulması büyük önem taşımaktadır. Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak sevkiyat sırasında bulundurulması, olası mağduriyetlerin önüne geçilmesi açısından zorunlu bir gerekliliktir.

Tokat İl Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesinde yapılan yol kontrolleri hakkında bilgi verdi. Canlı hayvan taşımacılığı yapan yetiştiriciler için önemli belgeler hatırlatıldı.

Gizli Hazineleri Keşfedin


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir