Tokat’a Akın Başladı! 12 Bin Ek Sefer Konuldu

Otobüs Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, Kurban Bayramı tatilinde talep patlaması yaşandığını söyledi. 12-25 Haziran tarihleri arasında 8,5 milyon yolcunun taşınmasının beklendiğini açıkladı. Okulların kapanmasıyla beraber otobüs seferlerine büyük talep olduğunu belirterek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ek seferler düzenlemesine değindi. Kurban Bayramı tatili süresince seyahat edeceklerin önceden bilet almaları tavsiye ediliyor. Otobüs firmalarının yoğunluğu karşılamak için ek seferler düzenlediğini ve güvenlik önlemlerini artırdığını vurguladı.

Otobüs Federasyonu Başkanı Yoğun Talebi Açıkladı

Kurban Bayramı tatilinin uzatılması ve 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte otobüs seferlerinde artan talepten söz eden Otobüs Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, bayram tatili süresince 12-25 Haziran tarihleri arasında yaklaşık 8,5 milyon yolcunun taşınmasının beklendiğini belirtti.

Yoğun Talep Sonucu Ek Seferler Konuldu

Yıldırım, özellikle okulların kapanması ile Kurban Bayramı tatilinin denk gelmesi nedeniyle şehirlerarası otobüs bileti talebinde büyük bir artış yaşandığını vurgulayarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bu talebi karşılamak için şehirlerarası otobüs firmalarına ek sefer hakkı verdiğini açıkladı.

Seyahat Yoğunluğu ve Uyarılar

Türkiye genelinde 343 otobüs firmasının 7.600 otobüsle hizmet verdiğini ifade eden Yıldırım, normal günlerde 22 bin olan sefer sayısının bayram ve tatil dönemlerinde 27 bine kadar çıktığını belirtti. Bu yoğunluğun korsan taşımacıları da harekete geçirebileceğine dikkat çeken Yıldırım, vatandaşları bu konuda uyararak yalnızca resmi ve kayıtlı otobüs firmalarından bilet almalarını önerdi.

Korsan Taşımacılığa Karşı Dikkat

Kurban Bayramı tatili süresince seyahat etmeyi planlayan vatandaşlara, biletlerini önceden almaları tavsiye ediliyor. Yıldırım, otobüs firmalarının yolcuların rahat ve güvenli bir yolculuk yapabilmesi için gerekli önlemleri aldığını ve ek seferlerle hizmet kapasitesini artırdığını belirtti.

Kurban Bayramı tatilinde otobüs seferlerinde rekor talep! Otobüs Federasyonu Genel Başkanı, yoğunluğun arttığını ve ek seferlerin konulduğunu açıkladı. Seyahat planı yapacaklar dikkat!

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir