Tokat, Kato Kahramanı ve şehitlerimizi unutmadı

Şırnak’ta Helikopter Kazası Sonrası Anma Ziyareti
Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Aydoğan Aydın’ı Saygıyla Anıyor
31 Mayıs 2017’de Şırnak’ta yaşanan helikopter kazasında 13 asker şehit oldu, aralarında 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın da vardı. Şehitlerin anısını yaşatmak için AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Aydoğan Aydın’ın ailesiyle bir araya geldi ve Berkay ile birlikte, Aydoğan Aydın’ın isminin verildiği KYK yurdunda kalan üniversite öğrencilerini ağırladı. Beyazıt, gençlere hoş geldiniz diyerek duygularını paylaştı.

Şırnak'ta Yaşanan Helikopter Kazasının Ardından Aydoğan Aydın’ın Anısına Ziyaret

Anayasa Komisyonu Başkanı Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Aydoğan Aydın’ın Anısını Yaşatıyor

Şırnak'ta 31 Mayıs 2017 tarihinde meydana gelen trajik olayda, Şenoba Tugay Komutanlığı'ndan havalanan AS 532 Cougar tipi helikopter yüksek gerilim hattına takılarak düşmüş ve 13 asker şehit olmuştu. Şehitler arasında 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın da yer almaktaydı.

Aydoğan Aydın ve diğer şehit askerlerimiz, unutulmamıştır. Bu kahramanların anısını yaşatmak için Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Aydoğan Aydın’ın ailesiyle bir araya geldi. Aydoğan Aydın Paşa'nın yeğeni Berkay ile Tokat'ta Aydoğan Aydın'ın adının verildiği KYK yurdunda kalan üniversite öğrencileri Ankara'da ağırlanmıştır.

Yusuf Beyazıt, yaptığı açıklamada, "Kato Kahramanı Aydoğan Aydın Paşamızın evladı, yeğenim Berkay ile şehidimiz Aydoğan Aydın'ın, Tokat’ta adını taşıyan KYK Yurt Müdürü Arif Karakaya ve yurtta kalan, Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde eğitimlerine devam eden genç kardeşlerimizi misafir ettik. Hoşgeldiniz gençler…" ifadelerine yer verdi.

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir