Filenin Sultanları Sevincini Gölgede Bırakan “Tokat” Yorumuna Tepki

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Amerika Birleşik Devletleri ile FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde mücadele etti ve galibiyetle sonuçlandı. Maçın ardından Tokat otobüsleriyle ilgili sosyal medyada tartışmalar yaşanırken, Gazeteci Dursun Ekrem Er sert tepki gösterdi. Tokatlılar, şehirlerine yapılan aşağılayıcı yorumlara karşı çıkarak Tokat’ın itibarını savundu. Anadolu’nun gözdesi olan Tokat ve diğer şehirler, zengin kültürleriyle önemli ve değerlidir; bu şehirlerin aşağılanması kabul edilemez.

TÜRKİYE A MİLLİ KADIN VOLEYBOL TAKIMI ABD İLE BAŞARILI SONUÇ ALDI

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde Amerika Birleşik Devletleri ile karşı karşıya geldi

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde Amerika Birleşik Devletleri ile karşı karşıya geldi. Maç büyük bir heyecanla izlendi. Filenin Sultanları, setlerde 3-2'lik skorla galip gelerek ikinci etabı namağlup tamamladı.

İzmir Marşı ve Tokat Turizm Otobüsü Tartışması

Maç sonrasında bir sosyal medya kullanıcısı, "İzmir marşını tüm dünyaya dinlettiler, inşallah bu sefer Tokat turizm otobüsü ile ülkeye getirmezler" şeklinde bir paylaşım yaptı. Bu paylaşıma gelen eleştiriler ise gecikmedi.

Gazeteci Dursun Ekrem Er'den Sert Tepki

Gazeteci Dursun Ekrem Er, söz konusu paylaşıma sert bir yanıt verdi. Er, "Umarım Tokat'taki taşımacılık yapan otobüs firmalarını kullanırlar. Sandığınızın aksine Tokat'ın tüm otobüs firmaları 5 yıldızlı hizmet veren prestijli kurumlardır. Bence ne Tokat'ı, ne de bir başka Anadolu şehrini aşağılama gayretiyle meşhur olmaya çalışmayın. Sizi bu paylaşımınızdan dolayı tüm Tokatlılar adına kınıyorum!" ifadelerini kullandı.

Tokatlılardan Gelen Tepkiler

Tokatlılar, sosyal medyada yapılan bu aşağılayıcı paylaşımı kınayarak Tokat'ın prestijini savundu. Anadolu şehirlerinin bu tür küçük düşürücü yorumlara karşı tepki gösterildi.

Anadolu'nun Gururu: Tokat

Tokat ve diğer Anadolu şehirleri, tarihleri, kültürleri ve misafirperverlikleriyle öne çıkan bölgelerimizdir. Bu şehirler, Türkiye'nin önemli değerlerini barındırmakta ve her alanda gelişim göstermektedir. Tokat'ın ve diğer Anadolu şehirlerinin aşağılanması, bölge halkı tarafından kabul edilemez.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir